Bumerang - Yazarkafe

Bloggerde bir yazıyı en üstte gösterme ~ Blogger Ana sayfaya yazı sabitleme

Bloggerde yayınladığınız yazılar bildiğiniz gibi tarih sıralamasına göre dizilmekte ve en son yazdığınız yazı en üstte çıkmaktadır.Bazı blogger arkadaşlar yazdıkları bir yazınının sürekli en üstte kalmasını ve diğerlerinin alta dizilerek gitmesini istiyorlar.Blogger de bir yazıyı sürekli en üstte tutmak istiyorsanız ufak bir hamle ile bunu başarmak mümkün.
Normalda yayınladığınız yazılarınızın dizilimi aşağıdaki gibidir;

Eğer siz üçüncü sıradaki yazınızın sürekli birinci sırada çıkmasını istiyorsanız, yada blogunuzda geçen senelerde yayınladığınız bir yazıyı yine ana sayfada çıkarmak istiyorsanız;
1-Kumanda Panelinde blog kayıtlarınızın olduğu kısmı açın ve öne almak istediğiniz yazının üzerine gelip Düzenle linkine tıklayın.Aşağıdaki şekilde olduğu gibi.

2-Daha sonra açılan ekranda blogumuzda yazının yayınlandığı tarihi değiştirip, yazımızı blogda en üste yada istediğimiz bir yere alabiliriz.
Blogunuzda yayınladığınız yazıları bir tarih şerinde dizilmiş birer nokta olarak düşünün biz tarihlerle oynayıp bu tarih şeridindeki noktaların yerini değiştiriyoruz sadece.

Yukarıda resimde gördüğünüz Tarih ve saati ayarlayın kutucuğunu işaretleyin ve ileri bir tarihi seçip aşağıdaki Tamam kutucuğunu tıklayın.
Örnekte incelediğimiz yazı 6 Haziran 2015 te yayınlanmış ben buradaki tarihi değiştirip 10 Mayıs 2017 yaparsam, 10 Mayıs 2017 tarihine kadar blogumda ne kadar yazı yayınlarsam yayınlayayım en üstte hep bu yazım kalacak.Yada bu yazının tarihini 10 Mayıs 2014 yaparsam yazı yeni olmasına rağmen en üstte çıkmayacak ve 10 Mayıs 2014 tarih aralığındaki yazılarımın olduğu sıralamay gidecek.
Blogger yazılarınızdan istediğiniz yazının sürekli ana sayfada kalmasını veya bloggerde istediğiniz yazıyı en üstte göstermek gördüğünüz gibi çok basit.Takıldığınız yer olursa yazı altındaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Not:Bu yazı Blogger sabit sayfa oluşturma yazımızın altına yorum yapan Personal Trainer isimli ziyaretçimizin sorusu üzerine kaleme alınmıştır.

PAYLAŞ

BLOG OKULU

Merhabalar, 2012 yılından beri editörlüğünü yaptığım blogokulu.org sitesinde blogger kullanıcıları için gerekli olan bir çok bilgiyi bulabilrsiniz.Blogger temaları,blogger eklentileri ve blogger dersleri ile blog yazarlarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Disqus Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum:

Yorum Gönder

Belirtmek istediğiniz farklı konular varsa Burdan Yazabilrisiniz...