Bumerang - Yazarkafe

Blogger Mobil Reklam Aktivasyonu ~ Blogger için Adsense Mobil Uyumu

Mobil kullanımın ne kadar yaygınlaştığını blogunuza gelen ziyaretçilerin istatistiklerini incelediğinizde farkına varmışsınızdır.Blogger kullanıcıları için bu işi fırsata çevirmek amacıyla, blogunuza gelen ziyaretçi mobil yada masaüstü kullanım, hangisi ile gelirse gelsin, reklamlarınızı gösterip bunu fırsata çevirmek istiyorsanız blogger mobil reklam aktivasyonu yapmanız grekir.Aslında anlatacağımız işlem tam da blogger mobil reklam uygulaması değil, blogger içerisinde var olan bir reklam gösterimi, sadece bunu aktif hale getirdiğinizde mobil kullanıcılar için kendisi otomatikmen reklamlarınızı gösteriyor.

Blogger mobil reklamları aktif hale getirmek için aşağıdaki resmi inceliyelim.


1-Blogger kumanda panelinden giriş yapın, ve yukarıdaki resimde 1 numaralı kısımdaki Kazançlar Adsense linkine tıkladığınızda resimdeki sayfaya geleceksiniz.
2-Yukarıda 2 numara ile gösterdiğimiz Burada Reklam Göster kısmında Evet yazan yeri tıklayın.
3-Yukarıda 3 numara ile gösterdiğimiz kısımda açılır pencere de reklamlarınızın blogunuzda nerede görüntülenmesini istiyorsanız onu seçin.Üç seçenekten birini seçin.
4-Yukarıda 4 numara ile gösterdiğimiz Ayarları Kaydet kısmına tıklayın ve çıkış yapın.Blogger reklamlarınız mobil görümü mobil cihazlarda da giriş yaptığınız cihaza uygun olarak görüntülenecektir.

Blogger reklam aktivasyonu için dikkat emeniz gereken blogger hesabınız da adsense nin aktif olması gerekiyor.Eğer blogger hesabınızın dışında ayrı bir adsense hesabınız var ise bura da o hesabı da kullanabilirsiniz.Eğer hiç yok ise blogunuda kazançlar kısmından başvuru yapabilirsiniz.


1 ve 2 nolu okları takip ederek adsense kayıt işelmlerinizi açılan sayfalardaki direktifleri uygulayarak kayıt olabilirsiniz.Yukarıda anlattığımız gibi blogger mobil reklam görünmesi için buradan reklamlarınızı aktive etmeniz gerekiyor.Blogger mobil reklam uygulamsı ile daha çok kazanacağınıza emin olabilirsiniz.Her zamanki gibi sorunuz olursa yorumlar kısmını kullanabilirisiniz.Bol kazançlar.
PAYLAŞ

BLOG OKULU

Merhabalar, 2012 yılından beri editörlüğünü yaptığım blogokulu.org sitesinde blogger kullanıcıları için gerekli olan bir çok bilgiyi bulabilrsiniz.Blogger temaları,blogger eklentileri ve blogger dersleri ile blog yazarlarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Disqus Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum:

Yorum Gönder

Belirtmek istediğiniz farklı konular varsa Burdan Yazabilrisiniz...