Bumerang - Yazarkafe

Blogger Resim Boyutlandırma (Videolu Anlatım)

Bloggerda yayınladığınız yazıları ilgili resimlerle desteklemeniz çok önemli.Örneğin bir yemek blogunuz var mükemmel bir çorba tarifi yapıyorsunuz ama resim yok, bu büyük bir eksiklik tarif nekadar güzel olursa olsun resmin önemi çok büyük.Mükemmel tarifinizin yanına birde üzeri soslanmış bir çorba resmi koydunuzmu bu iş tamam.Ddikkat ettiyseniz her yazıma mutlaka en az bir resim koyarım yada koymaya çalışırım.
Bugün sizlere eklediğimiz resimlerin piksellerini bozmadan nasıl boyutlandırabileceğimizi yazılı ve videolu alarak anlatacağız.Blogger üzerinden eklediğiniz resimleri boyutlandırmanın bir çok yöntemi var.Eklediğiniz resmi kullanıcı panelindeyken bir kere tıklayın.Resmi tıkladığınızda aşağıdaki gibi 5 farklı resim boyutlandırma linki çıkacak bunlardan istediğinizi tıklayın ve resminizi boyutlandırın.

Bir diğer farklı yöntem html modundayken eklediğiniz resme ait height ve width değerlerini değiştirerek bloggera eklediğiniz resmi boyutlandırabilirsiniz.Yine resme ait html kodları içerisinde aşağıda işaretlediğim değerlerini değiştirerek de blogger resmini büyültüp,küçültebilirsiniz.Daha detaylı bilgi için eklediğimiz videoyu izleyin.
PAYLAŞ

BLOG OKULU

Merhabalar, 2012 yılından beri editörlüğünü yaptığım blogokulu.org sitesinde blogger kullanıcıları için gerekli olan bir çok bilgiyi bulabilrsiniz.Blogger temaları,blogger eklentileri ve blogger dersleri ile blog yazarlarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Disqus Yorumları
  Facebook Yorumları

4 yorum:

 1. mahzun prenses7 Ekim 2012 20:37

  Merhaba, banner ya da ana tema başlıkresimlerini boyutlandırmayı da böyle detaylı anlatırsanız süper olur. ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 2. bu konuyu notlarımın arasına aldım.İlgi ve önerinizden dolayı teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. erkan bülbül9 Ekim 2012 21:01

  Selamünaleyküm Arkadaşım Blogger Türkiye Facebook Fan Sayfası Olmadığı İçin Ben de  Bir blogger Sayfa Açtım Bekliyorum.

  http://www.facebook.com/pages/T%C3%BCrkiye-Blogger/474364782594410?skip_nax_wizard=true

  YanıtlaSil
 4. benim bir blogum var ama artık fotoğraf yükleyemiyorum ''Çevrimiçi depolama  alanınızdan bir öğe seçmak için lütfen oturum açın.''yazısı çıkıyor.Oturum açın butonuna bastığımda da istediğiniz özellik şu an kullanılamıyor  diyor.Bu blog işinde daha yeniyim siz  tecrübelisiniz bana yardım ederseniz sevinirim.

  YanıtlaSil

Belirtmek istediğiniz farklı konular varsa Burdan Yazabilrisiniz...