Bumerang - Yazarkafe

Blogger E-Posta Abonelik Formu Sade ve Şık Tasarımlı

Blogger için tasarlanmış olan gayet sade ve kullanışlı eklemesi kolay abone formunu blogunuza eklemeyi anlatcağız.Ziyaretçileriniz Email adreslerini yazıp kaydet butonuna bastıklarında yayınladığınız yeni yazılarınız abone olan kişilerin mail adreslerine kısa özet halinde gider.Böylelikle abone olan ziyaretçiler yeni yazılarınızdan anında haberdar olur.İyi bir ziyaretçi ve backlink alma yöntemi olduğunu belirtmek gerekir.Normalde bloggerin kendi eklentileri içerisinde de E-Posta ile Takip Et şeklinde bir eklenti zaten mevcut, bizim yayınladığımız tasarım olarak değiştirilmiş, göze biraz daha hoş gelen, aynı işi yapan bir eklenti.
DEMO GÖRÜNÜM
E-Posta Aboneliği Formunu Blogunuza Eklemek için:

 1. Blogger Hesabımızla Giriş Yapıyoruz.
 2. Kumanda Paneli>Yerleşim>Gadget Ekle>Html/Javascript yolunu takip edip, açılan gadget içerisine aşağıdaki kodu kopyalayıp yapıştırıyoruz.
<!-- Start E-Posta Form Code http://www.blogokulu.org/ -->
<style>
.abt-email{
background:url(https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiNkEBlInnkcAluuLphpZqfYgLGytzqwN4T30cTyHDTSQpJoXDQhEIsTBYHiRGcYQyiK_59H72oxAgL1zUt0XuOQQSPaIlU96053opW3qBrsnDlUJfz4nU_MbMSjr3F2-sNVSVst9Tme3Y/h120/service-email.jpg) no-repeat -8px 10px ;
width:240px;
padding:10px 0 0 65px;
float:left;
font-size:1.2em;
font-weight:bold;
margin:0 0 10px 0;
color:#0084CE;
box-shadow: 1px 1px 5px 1px #eee;
-moz-border-radius:10px;
-webkit-border-radius:10px;
border-radius:10px;
}

.abt-emailsubmit{
background:#9B9895;
cursor:pointer;
color:#fff;
border:none;
padding:4.4px;
text-shadow:0 -1px 1px rgba(0,0,0,0.25);
-moz-border-radius:6px;
-webkit-border-radius:6px;
border-radius:6px;
font:12px sans-serif; box-shadow:inset 4px 4px 3px rgba(0,0,0,0.1);

}
.abt-emailsubmit:hover{
background:#0084CE; box-shadow:inset 8px 8px 6px rgba(0,0,0,0.1);
}
.textarea{background: #fff !important;box-shadow:inset 4px 4px 3px rgba(0,0,0,0.1);
border: 1px solid #d2d2d2;
padding: 0px 8px 0px 8px;
color: #888; font-size: 12px;
height: 30px; width: 165px;
border-radius: 5px;
-moz-border-radius: 5px;
-webkit-border-radius: 5px;
margin:0px; }

</style>

<div class='abt-email'>
E-Posta Aboneliği
<form action="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify" id="feedform" method="post" target="popupwindow" onsubmit="window.open('http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=BlogOkulu', 'popupwindow', 'scrollbars=yes,width=550,height=520');return true">
<input gtbfieldid="3" class="textarea" name="email" onblur="if (this.value == &quot;&quot;) {this.value = &quot;Enter email address here&quot;;}" onfocus="if (this.value == &quot;Enter email address here&quot;) {this.value = &quot;&quot;;}" value="E-Mail Adresiniz..." type="text" />
<input type="hidden" value="BlogOkulu" name="uri"/><input type="hidden" name="loc" value="en_US"/>
<input class="abt-emailsubmit" value="Kaydet" type="submit" />
</form> 

</div>
<!-- End E-Posta Form Code http://www.blogokulu.org/ -->
Kod İçerisinde:

 1. http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=BlogOkulu yazan yere BlogOkulu yerine kendi feedburner adresinizi yazıyorsunuz.
 2. Renkli olarak belirttiğim diğer E-Posta Aboneliği, E-Mail Adresiniz...,Kaydet yazılarınıda E-Posta Abonelik formunda gördüğünüz ve metin üzerinde değişiklikler yapabileceğiniz kısımlar.
Son olarak değişiklikleri yaptıktan sonra eklediğimiz E-Posta Abonelik Gadgetini kaydedip görünmesini istediğimiz yere sürükleyip bırakıyoruz.Blogger için E-Posta Abonelik Formu Kutusu kullanıma hazır.
PAYLAŞ

BLOG OKULU

Merhabalar, 2012 yılından beri editörlüğünü yaptığım blogokulu.org sitesinde blogger kullanıcıları için gerekli olan bir çok bilgiyi bulabilrsiniz.Blogger temaları,blogger eklentileri ve blogger dersleri ile blog yazarlarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Disqus Yorumları
  Facebook Yorumları

5 yorum:

 1. Kod hatalı

  The feed does not have subscriptions by email enabled!Hatasını veriyor kayıt esnasında bilginize bu kodun çalışan halini paylaşırsanız çok sevinirim. Kolay gelsin teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. kodu denedim çalışıyor,rss adresini doğru yazdığınızdan emin olun. http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=BlogOkulu eğer feedburner dışında bir sitesi kullanıyorsanız ondan da olmayabilir.Kullandığınız rss adresini doğru yazarsanız sorun çözülecektir.

  YanıtlaSil
 3. feedburner ne demek bide sizin anasayfadaki gibi haberli yazılar slayt gibi nasıl yapabiliriz

  YanıtlaSil
 4. ben tam anlamadım siz orda BlogOkulu yazmışınız ben oraya e-mail ile bişeyler yaptım yani e-mailimi verdim ben yazıcam peki oraya

  YanıtlaSil
 5. Ben feedburn 'un kendi sitesinden yaptım sizin dediğiniz şık ama işler kaışınca ordan yaptım

  YanıtlaSil

Belirtmek istediğiniz farklı konular varsa Burdan Yazabilrisiniz...