Bumerang - Yazarkafe

HTML Renk Kodu Bulucu


HTML Renk Kodu Bulmak için yada HTML Renk kodu Oluşturmak için yukarıdaki aracı kullanıp, aşağıdaki talimatları uygulayın;
1-Ana renkler için yukarıdaki araçta renk alanında (orta kısımdaki) "Hue" seçici üzerindeki çubuğu sürükleyin.
2-Sol tarafta büyük kutuda "Hue" kısmında seçtiğiniz renk gelecek, burada Brightness/Saturation alanı içine tıklayın ve istediğiniz rengi elde edene kadar imleci sürükleyin. "Swatch" çubuğundanda (sağ tarafta) ön izleme yaparak seçtiğiniz renk kodunun durumunun görebilirsiniz.
3-İstediğiniz hexadecimal renk kodu "Hex" kutusunda oluşmuştur, bu kodu kopyalayın ve kullanın.Yada işlemin tam tersini yaparak "Hex" kutucuğuna renk kodunun yapıştırın ve swatch penceresinde rengin nasıl olduğunu görün.

Artık istediğiniz HTML Renk Kodunu kolaylıkla bulabilirsiniz, yada elinizdeki bir renk kodunun önizlemesini yapabilirsiniz.
PAYLAŞ

BLOG OKULU

Merhabalar, 2012 yılından beri editörlüğünü yaptığım blogokulu.org sitesinde blogger kullanıcıları için gerekli olan bir çok bilgiyi bulabilrsiniz.Blogger temaları,blogger eklentileri ve blogger dersleri ile blog yazarlarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Disqus Yorumları
  Facebook Yorumları

1 yorum:

 1. yani nası bişey olacak göreilme olanagımız yok mu burada

  YanıtlaSil

Belirtmek istediğiniz farklı konular varsa Burdan Yazabilrisiniz...