Bumerang - Yazarkafe

Blog'unuz icin "Facebook Hayran Sayfası" Olustutrun

Bu yazı için sloganımız;"Facebook Hayran Sayfası" olmayan blog kalmasın.Bloğunuza yazdıklarınızın facebook hayran sayfanızda da görüntülenmesini ve daha çok arkadaşınızın içeriklerinizi takip etmesini, sosyal medyanın gücünü, paylaşımın etkisni, blogger ruhunu facebook'a yansıtmayı istiyorsanız bloğunuz için bir "facebook hayran sayfası" oluşturun:Ayrıca blogunuz için "facebook hayran sayfası" oluşturduğunuzda yayınladığınız yazılar arama motorlarının daha çok gözüne çarpacak,nasıl  olacak? dediğinizi duyar gibiyim; Yazılarınız hem bloggerde, hemde facebook ta görünecek buda arama motorlarında yazılarınızın ön plana çıkmasına bloğunuza daha çok ziyaretçi gelmesine yardımcı olacak.

Blogunuza ait "facebook hayran sayfası" oluşturmak için burdan giriş yapıyoruz.
1.Adım:Linki tıkladığımızda karşımıza aşşağıdaki gibi bir sayfa açılacak bu sayfada, altı adet ana kategori içersinden bloğunuza uygun olan kategoriyi belirleyeceğiz.
2.Adım:Örnek olarak altıncı kategoride bulunan "Dava veya Topluluk" kategorisini seçelim.Kutuyu tıkladığımızda aşşağıdaki gibi bir pencere açılacak.Bu Pencerede 1.kısma Facebook Hayran Sayfa mızın adını yazalım.2.kısımda Facebook sayfaları koşullarını kabul ediyorum kutucuğunu işaretliyelim.3.kısımaki kullanmaya butonunu tıklayalım
 
3.Adım:Kullanmaya başla butonun tıkladığımızda aşşağıdaki gibi bir pencere açılacak.Bu pencerede 3 adım var bu adımları sırayla  inceleyelim.1.Adım: Facebook Hayran Sayfamıza  bir görsel yüklememizi istiyor.Bir görsel yükle linkini tıklayarak bilgisayaramızdan, "facebook hayran sayfamız" için bir görsel yükleyip ardından sağ altta bulunan devam butonuna tıklıyoruz.
 
Bu penceredeki 2.Adımda ise oluşturacağımız sayfamıza arkadaşlarımızı davet edebiliriz.Kişileri Aktar butonuna tıklayarak mail adresimizde bulunan kişilere sayfamıza katılmaları için teklifte bulunabiliriz.Sağ altta bulunan Devam butonuan tıklayarak yolumuza devam edelim
 
Bu penceredeki 3.Adımda "İnternet sitesi" yazan kutucuğa şekildeki gibi blog adresimizi,bir altta bulunan "hakkında" kutucuğuna ise bloğumuz hakkında kısa bir bilgi notu yazıyoruz. .Sağ altta bulunan Devam butonuan tıklayarak yolumuza devam ediyoruz.

Devam butonuna tıkladığımızda  bloğumuz için Facebook hayran sayfamız hazır

PAYLAŞ

BLOG OKULU

Merhabalar, 2012 yılından beri editörlüğünü yaptığım blogokulu.org sitesinde blogger kullanıcıları için gerekli olan bir çok bilgiyi bulabilrsiniz.Blogger temaları,blogger eklentileri ve blogger dersleri ile blog yazarlarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Disqus Yorumları
  Facebook Yorumları

3 yorum:

 1. Facebook Profilim yoktu direk Hayran Sayfasi olusturdum ama simdi yönetici olarak profil resim eklenmiyor. Yorum yaparken resim gösterilmiyor. 

  YanıtlaSil

Belirtmek istediğiniz farklı konular varsa Burdan Yazabilrisiniz...