Bumerang - Yazarkafe

Blogger Navbar Kaldirma

Bloğunuza orjinal bir site havası vermek için Bloggerden Navbarı nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağım;1.yöntem Kodlu 2. si ise kodlarla uğraşmadan navbarı kaldırabileceğiniz bir yöntem.
1Yöntem:Öncelikle Tasarım>Htmlyi Düzenle kısmından Şablon html kodumuzun yazılı olduğu kısma geliyoruz.Ctrl+F tuşuna basıp şablon içerisinde ]]></b:skin> bunu aratıyoruz.Aşşağıdaki kodu bu koddan önceki kısma yapıştırıyoruz.

#navbar-iframe {
height:0px;
visibility:hidden;
display:none;
}Ön izlemeye bakıyoruz eğer sıkıntı yoksa kaydedip Bloğumuzu orjinal bir site havasında Navbarsız kullanmaya başlıyoruz.
2.Yöntem:Blogger Admin Panelinin yenilenmesinden sonra blogger navbar kaldırma işlemini artık kodsuz olarak da yapabiliyoruz.@muhtar adlı ziyaretçimizin yorumu üzerine bu yazıya ek yapmaya karar verdim.Kodsuz olarak blogger navbar yada blogger üst çubuğu kaldırmak için;
Resimde de gördüğünüz gibi;Kumanda Paneli>Yerleşim>Navbar Düzenle yolunu takip ediyoruz.
Navbar Düzenle linkine tıkladığımızda aşağıdaki gibi bir pencere açılacak;
Navbar Kapalı modunu seçip kaydet butonuna bastığımızda blogger navbar kaldırma işlemi gerçekleşmiş olacak.
PAYLAŞ

BLOG OKULU

Merhabalar, 2012 yılından beri editörlüğünü yaptığım blogokulu.org sitesinde blogger kullanıcıları için gerekli olan bir çok bilgiyi bulabilrsiniz.Blogger temaları,blogger eklentileri ve blogger dersleri ile blog yazarlarına elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
 • Image
  Disqus Yorumları
  Facebook Yorumları

7 yorum:

 1. Teşekkür ederim hocam.. İşime yaradı walla.. Sitendeki diğer konularıda inceleyeceğim. Ben blogger tema üretiyorum.İyi yardımcı oluyor eklenti konusunda siten..

  Dilber Media

  YanıtlaSil
 2.  bizim içinde tema üretirseniz sevinirim, yada ürettiğiniz temaları blogumuzda yayınlamak isterseniz memnuniyetle sizede bir yer ayırabiliriz.

  YanıtlaSil
 3. bende işe yaramadı

  YanıtlaSil
 4. Yukarıda boşluk kalıyor, onu nasıl kaldıracağız?

  YanıtlaSil
 5. Bahadır Çelik1 Ekim 2012 20:21

  teşekkürler.işime yaradı :)

  YanıtlaSil
 6. not: yeni düzende,sırasıyla yerleşime tıklıyoruz +navbar düzenleyi tıklıyoruz..açılan küçük pencerenin en altında kapalı kutucuğunu işaretliyoruz ve kaydet diyoruz.....bende şimdi fark ettim..eskiden arkadaşımızın tarif ettiği gibi yapmış idim diğer bloğuma :)

  YanıtlaSil
 7.  yorumunuz üzere yazı güncellenmiştir.bilgi verdiğiniz için teşekkürler.

  YanıtlaSil

Belirtmek istediğiniz farklı konular varsa Burdan Yazabilrisiniz...